Telpas termostats

Telpas termostats - ierīce, kas regulē gāzes katla darbību , atkarībā no istabas temperatūras. Mums ir pamatots iemesls lai pievērstu jūsu uzmanību gaisa temperatūrai.

Temperatūru telpā kuru silda ar gāzes katlu ,jūs pielāgojat palielinot vai samazinot ar siltumpārnesēja (ūdens)temperatūru jūsu apkures sistēmā. Apkures katla ieslēgšana un izslēgšana notiek, atkarība no tā, vai ūdens temperatūra ir sasniegusi apkures katlā iepriekš noteiktu temperatūru. Ja temperatūra pieaug vai samazinās ārpus telpām jums atkal vajadzēs pielāgot ar roku temperatūru apkures katlā . Un šīs manipulācijas ir nepieciešamas veikt, visu apkures sezonu kad apsildāmās telpās temperatūra ir vai nu pārāk vēsa, vai pārāk karsta.

 

 

Šajā režīmā, ļoti bieži sākas apkures katla ieslēgšana uz īsu laika periodu. Tipiski - reizi 5-10 minūtēs uz 1-2 minūtēm katla degļa darbam . Tas nozīmē, ka katls nepārtraukti strādā ieslēgšanas - izslēgšanas režīmā . Šajā gadījumā, cirkulējoš sūknis darbojas pastāvīgi ne atkarībā no tā, vai gāze
deg katlā , jeb nē.

Elektroenerģijas patēriņš ar kombinētu katlu jaudas 24kWt apkures periodā sakaitīt nav grūti - tas ir aptuveni 60-90 Wt/st. Un šis ir jau 1,44-2,160 kWh diennaktī ,jeb jeb 43-65 kWt mēnesī.

Ne par kāda veida komfortu, ekonomiku un gāzes iekārtas izturību šeit nav jautājuma.

Kā darbojas istabas termostats? Jūs norādāt termostatā, jums nepieciešamo telpas temperatūru - par piemēru +23° C. Kad gaisa temperatūra pazeminās zem +23 ° C ,termostats dod apkures katlam ieslēgšanas komandi - katls sāk apsildīt.

Gaiss atdziest daudz lēnāk nekā ūdens apkures sistēmas un ieslēgšanas frekvence ir samazināta desmitkārtīgi , kas nevar ietekmēt pieaugumu ierīces dzīvei. 

Tagad jums nav nepieciešams regulēt temperatūru katlam ar rokām - tiklīdz jūs viņu vienu reizi uzstādat termostatā!
Ziemā palika siltāks uz ielas - katls neieslēdzas, visa ģimene pulcējās mājā , telpas temperatūra tiek palielināta - katls neieslēdzas , saule silda telpu caur logu - katls neieslēdzās, jūsu dzīvoklis atrodas mājas iekšpusē un kaimiņu dzīvokļi jūs apsilda , jūsu siltuma katls netiek ieslēgts.

Tagad jūs varat pacelt maksāšanas grāmatiņas par gāzi un aprēķināt, cik daudz jūs samaksājat par pagājušo apkures sezonu. Atskaitiet no šīs summas 25-30% - tā ir jūsu summa ,ko jūs samaksātu mazāk par gāzi, ja jums būtu ustādīts telpas termostats.

Plus 30-40kWt no ietaupītās enerģijas mēnesī , kā arī samazināsies katla nodilums .

© SIA "Enesan"  I Reg. Nr.: 40103761688  I Rītausmas iela 2, Rīga LV-1058